03-5341284

phone6, phone, contact, telephone, support, call
.

השתלות

מרפאת שיניים - דר ניצן שקד, תמונת אווירה
השתלים ברפואת שיניים מחליפים את שורש השן החסרה.השתלים עשויים מחומרים התואמים את רקמות הגוף, וזאת על-מנת שלא יידחו. על השתל הדנטלי אנו מרכיבים מבנה ועליו כתר חרסינה . השתלים הדנטליים משמשים כתמיכה לכתרים דמויי השיניים ומאפשרים למטופל מחוסר השיניים לחייך בטבעיות , לדבר בביטחון וללעוס מזון.
 
בזמן האחרון אנו מוצפים בפירסומים בעיתונות בשירי הלל ברדיו על טיפולי שונים ביום אחד בשעה ובעתיד אולי גם ב10 דקות .מבטיחים לנו שתלים ללא חיתוך ללא דימום ועוד ועוד.
אנחנו במרפאה איננו עוסקים בטיפולי אקספרס אלא בהתאמת הטיפול המיטבי לכל מטופל.אנו מעודכנים ומכירים את השיטות השונות ומתאמים אותם למטופל. אסור לנו לשכוח שלמרות הקלות לכאורה המשתמעת מהפרסומים, עדיין מדובר בניתוח לכל דבר על כל המשתמע, כולל סיבוכים וסיכונים אפשריים. כמו כל ניתוח הוא מצריך רמת הגיינה וסטריליזציה יסודית. אומנם הסיבוכים הם נדירים, אך חשוב שנהיה מודעים להם לפני התהליך.
 
בטרם נלך לבצע שתלים, עלינו להיות בטוחים שמיצינו את כל האפשרויות להציל את השיניים שקיבלנו בדרך הטבע, וקיימות דרכים רבות לכך!! 
רופא השיניים אמור להיוועץ עם רופא החניכיים בטרם יחליט לעקור שן כתוצאה ממחלת חניכיים. שן אשר עברה טיפול שורש על-ידי רופא מומחה, ברוב המקרים עדיפה על שתל גם אם תחזיק רק 10 שנים. ובמקרים רבים טיפול חניכיים ומעקב אצל שיננית יכול לתת אורך חיים של שנים רבות לשיניים שעמדנו לוותר עליהם ולעקרם. אך גם למי שנאלץ לוותר על שיניו או על חלק מהן יש עדיין תקווה.
 
קיימים מספר סוגים של שתלים סוג השתל שבו ישתמשו אצל כל מטופל הוא לפי החלטת הרופא ותלוי בין השאר במיקום הרצוי של השתל בלסת ובכוחות שיופעלו עליו. 
 
כדאי לדעת כי אחוזי ההצלחה של השתלים ברחבי העולם הינם מעל ל- 90% , אך הם עדיין נחשבים לטיפול והוצאה יקרה. העלות נובעת בשל הסגסוגת שממנה הם עשויים המכילה אחוז גדול של טיטניום. 
 
כמו בכל טיפול דנטלי על-מנת שהטיפול יצליח חובת המתרפא היא בשמירה על היגיינה אוראלית טובה. כמו-כן במקרה של שתלים ישנה חשיבות גם להפסקת עישון כדי שהשתל לא יידחה.

שתלים מונחי מחשב- בחלק מן המקרים ניתן לבצע שתלים אלו. מיקום השתלים מתוכננן בעזרת תוכנת מחשב וצילום סי טי של המטופל . מבוצע סד מדריך אשר דרכו מבוצעים השתלים(בדומה לניתוחי לפרוסקופיה ).בצורה זו אין צורך לבצע חיתוכים בחניכיים ואין צורך בתפרים .השיטה נוחה ובדרך כלל אין כאבים אחרי טיפול .מתאימה מאוד למקרים קשים .אנשים בגיל השלישי וכאלה שסתם פוחדים מניתוח.יש לנו במרפאה כבר מאות מקרים מוצלחים כאלו
 
למגוון רחב של שאלות ותשובות בנושא שתלים לחץ כאן
 

מיהו מועמד מתאים להשתלה?


היום כבר אפשר לבצע השתלות כמעט בכל אחד החל מגיל 18 ובכל מקרה של חוסר שיניים.
  • חוסר של שן אחת או יותר
  • בריאות כללית תקינה אך גם בסובלים ממחלות שונות ונוטלי תרופות אפשר להשתיל (תלוי במקרה )
  • כמות מספקת של עצם אשר תוכל לתמוך בשתל (כאשר שן חסרה חלה ספיגה באזור שבו היתה השן, ולכן כמות העצם הנותרת חשובה על מנת לבחון באם ההשתלה אפשרית או לאו)
  • מתרפא ללא הרגלי עישון כבדים.
 

למי לא נבצע שתלים:


פתרון השתלים כתחליף לשיניים חסרות תלוי במספר גורמים לשם הצלחתו. ישנם מטופלים אשר אינם עומדים בקריטריונים שלהלן, ולכן ביצוע השתלה במקרים אלו, דינו כישלון או סכויי הצלחה מועטים. מקרים אלו הם:
  • מטופל הסובל מבעיה בריאותית אשר אינה מאפשרת התערבות כירורגית, סכרת לא מאוזנת) .נוטלי תרופות מסוימות
  • מטופל הסובל מבריאות מנטלית לקויה או נמצא בטיפול פסיכיאטרי.
  • מטופל התלוי בסמים.
חשוב לציין שמטופל המעשן למעלה מחצי קופסא של סיגריות ביום מוריד את אחוזי ההצלחה. נמצא כי בקרב מעשנים יש פי 3 כישלונות מאלו שאינם מעשנים
 
כמובן שחשוב להדגיש כי כל מקרה נבחן לגופו
 
המרפאה נגישה לבעלי מוגבלויות  •   מנויים של שירותי חירום שחל  •  מפת האתר  •  הצהרת נגישות
מרפאת שיניים - ד"ר ניצן שקד  •  קניון קרית אונו, מגדל משרדים ומרפאות .(בנין A) קומה 9  •   מפת האתר